Saltinelis

Mūsų pavasario projektai

Ir toliau įgyvendiname Darbotvarkę „Tvari mokykla 2030“. Šiais metais pagrindine tobulintina veiklos kryptimi pasirinkome Saugumo ir sveikatos sritį. Gilinsimės, ar darželyje yra laikomasi subalansuotos mitybos principų, skatinsime visą bendruomenę domėtis sveika mityba, palaikysime vaikų ir visos bendruomenės švietimą sveikos, įvairios mitybos ir maisto kultūros  srityse.

Tvarios mokyklos darbo grupė teigia: gyventi tvariai reiškia, kad ir maitinamės sveikai! 🙂

Žalioji palangė pradžiugino pirmuoju, ekologišku, pačių užsiaugintų derliumi, kuris dar vertingesnis, nes juk taip mokomės ekologijos ir džiaugiamės darbu!

Taip pat esame draugiški daugiakultūrėms šeimoms –  su vaikais turėjome įdomią patirtį, kuomet, grupėje apsilankius vieno iš vaikų mamai, pasigaminome sveikuoliškus, veganiškus sausainius.  Tai tikrai padeda pažinti kitas kultūras bei sužinoti apie skirtingus mitybos įpročius, kurti saugią ir tolerantišką aplinką skirtingų požiūrių žmonėms.

Balandžio 25 d. visa darželio bendruomenė skubėjo, rinkosi gražinti darželio aplinką. Smagu, kad dalyvaudami bendruomenės talkoje, tėveliai taip geranoriškai prisidėjo prie darželio aplinkos puoselėjimo. Jų dėka įrengtas basų kojų takas taps tikru nuotykiu vaikų pėdutėms, atnaujintos smėlio dėžės skatins statyti pilis ar „kepti pyragus”, įrengti suoliukai kvies pailsėti, o pasodinti augalai mokys vaikus mylėti gamtą.

Taip veikdami kartu, kuriame gražesnę ir įdomesnę aplinką mūsų vaikams…

Išvykos į respublikinio projekto „Lietuvos mažųjų žaidynės” antrojo etapo festivalį „Žaisk, judėk, draugauk!”, mums tapo ne tik aktyvia veikla, bet ir gyvu patyrimu- kai vaikai mokosi per judesį, per santykį, per džiaugsmą būti šalia kitų.

Per paprastus, bet labai prasmingus momentus, augo vaikų pasitikėjimas savimi. Būdami kartu su kitais Kauno miesto darželiais – „Pelėdžiuku”, „Vyturėliu”, „Kregždute”, „Klausučiu”, patyrėme gražią bendrystę – kai skirtingos bendruomenės susitinka ne varžytis, o būti, judėti ir augti kartu…

Išvykos į Rio smėlio areną metu vaikai aktyviai leido laiką žaisdami futbolą ant smėlio kartu su keturiais kitais darželiais :” Kregždutė”, „Vyturėlis”, „Pelėdžiukas” ir žinoma mūsų „Šaltinėlis”.

Atlikdami įvairias užduotis, vaikai lavino pusiausvyrą, koordinaciją ir ištvermę. Mokėsi draugiško žaidimo ir komandinių įgūdžių. Patyrė judėjimo džiaugsmą ir naujus pojūčius smėlyje.

Informaciją parengė Eglė Supronaitė, Loreta Kastanjeda Martines, Jūratė Tatolytė

Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *